عایق رطوبتی نانو سیلکون

10 / 10
از 1 کاربر

محققان تهران نانو عایقی با عمر مفید 30 سال را عرضه کردند که بدون تخریب بر روی سطح اعمال می‌شود و با جلوگیری از نفوذ آب به ساختمان موجب افزایش عمر سازه می‌شود. نورمحمد رشیدی نیا مجری طرح با اشاره به جزئیات این نانو عایق گفت: این عایق با استفاده از نانو ذرات سیلیکون تولید شده است که با ترکیب آن با آب به عنوان عایق رطوبت در ساختمان‌ها به کار برده می‌شود. وی اظهار داشت: هر کیلوی این نانو عایق در 20 هزار لیتر آب ترکیب و یک مایع شفاف و بی رنگ حاصل می‌شود.

 نمونه‌های عرضه شده قابلیت ترکیب با حداکثر 50 لیتر آب را دارد که نمونه تولید شده در کشور مقرون به صرفه بوده و موجب کاهش مصرف آب می‌شود. این عایق بر روی سطوح سیمانی و یا سرامیکی با مولکول‌های  سطح پیوندی را ایجاد می‌کند که مانع عبور رطوبت به داخل سطح می‌شود 

جلوگیری از کپک زدگی و رشد قارچ را از دیگر مزایای این عایق به شمار میرود .از سوی دیگر عایق تولید شده ، قابلیت تنفس دارد به این معنا در صورت بروز آب به داخل سازه این عایق اجازه خروج آب و رطوبت را می‌دهد ولی اجازه عبور آب را نمی‌دهد.

 اعمال این عایق در سطح نیازی به تخریب سازه نیست، این عایق می تواند بر روی سطوح سیمانی، سرامیک و یا کاشی که قبلا عایق بندی شده اما به آنها آسیب وارد شده است، بکار برده شود و این سطوح را عایق بندی کند.

 این عایق تغییری در رنگ سطح ایجاد نخواهد کرد، از آنجایی که این عایق بی رنگ و شفاف است اعمال آن بر روی سرامیک و کاشی تغییری در وضعیت آنها نمی‌دهد و عمر مفید نانو عایق سیلیکون 30 سال است

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :