اسپرینکلر در سیستم اطفای حریق

10 / 10
از 1 کاربر

نقش سپرینکلر در سیستم اطفای حریق

هر ساله شاهد آتش سوزی بسیاری در ساختمانهای مسکونی و اداری و کارخانه ها هستیم که هزینه های سنگین مالی و جانی را به بار می آورد. طبق آمار ریاست سازمان آتش نشانی ،  تهران در میان سی کلانشهر بزرگ جهان بعد از شهرهای نیویورک، لندن، وین، مادرید و پاریس بیشترین میزان حریق را دارد و در رتبه ششم قرار دارد.با تصویب دستورالعمل اخذ گواهی ایمنی برای کلیه ساختمانهای شهر تهران ، حتی ساختمانهای زیر پنج طبقه نیز باید گواهی ایمنی دریافت کنند و پیش بینی  و اجرای سیستم اطفای حریق در کلیه ساختمانها لازم الاجرا خواهد شد. بنابراین با نصب سیستم اطفای حریق باعث صرفه جویی میلیاردی در سرمایه خواهد شد.

جدا از طراحی و اجرا شدن سیستم اطفای حریق ، نگهداری آن بسیار مهم می باشد زیرا در هنگام بررسی‌های بعد از حوادث ، اغلب مشاهده می‌شود که سیستم‌های اعلام حریق به‌ دلایل مختلف از کار افتاده‌اند و درست عمل نکرده اند .  دتکتور های دودی به درستی کار نکرده و خاموش کننده ها به درستی قادر به اطفای حریق نبوده اند،  بنابراین با  تعمیر و نگهداری سیستم توسط کارشناسان و بازدید و بازرسی در طول پروسه زمانی مختلف مانع از بروز چنین  این مشکلاتی خواهیم بود .

با نصب سیستم اتوماتیک کل ایام سال درحال آماده باش بوده و در مواجه با حادثه ، سیستم اطفای حریق سریع  و دقیق عمل خواهد کرد. سیستم های اسپرینکلر  با توجه با کاربرهای مختلف دارای استانداردهای مختلفی می باشد ، در سیستم های خانگی در صورت مواجه شدن با آتش سوری ، نازل های اسپرینکلر سیزده تا بیست و چهار گالن در دقیقه آب اسپری می کنند که قادر به غرقاب کردن آتش می باشد . در لوله کشی سیستم معمولا از لوله های گالوانیزه استفاده میشود، اگر سیستم آبرسانی شهری توان آبرسانی را نداشته باشد معمولا از یک منبع ذخیره آب و یک پمپ تقویت کننده تحت فشار در مدار استفاده می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :